Size bir telefon kadar yakınız
0 212 544 55 41
Dil Seçin
tren

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Sektöründe çağdaş teknolojinin ve uzmanlığın verdiği güçle, daima öncülüğe imza atan  Zipsan Fermuar  1977  yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne kadar atılımcı, dinamik ve yenilikçi yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Zipsan Fermuar sektöründeki arz ve talep dengelerini iyi değerlendirerek, konjonktürü yakından takip edip her yıl yatırımlarına yeni yatırımlar eklemiş ve özellikle 90’lı yıllardan itibaren markalaşma yolunda önemli adımlar atmıştır.

Ticari değerin yanı sıra manevi değerde taşıyan markayı izlemek son derece önemli bir unsurdur. Yurt içinde ve yurt dışında da hedeflediğimiz konumu sürekli geliştirerek, ülkemizde sektörünün öncüsü, Avrupa da tanınmak, dürüst ve güvenilir bir firma olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için daima markamızı izlemeye devam edeceğiz.

Zipsan Fermuar müşteri beklentileri ve ötesinde, kaynakların etkin kullanımı ve çalışanların katılımı ile geliştirdiği ürünlerini, sürekli gelişme anlayışı ile müşterilerine sunmaktadır.

Zipsan Fermuar, bir ekip olarak;

  • Müşterilerine ve çalışanlarına beklentilerinin ötesini sunmayı,
  • İleri teknoloji yöntemlerini kullanarak kaliteyi sürekli iyileştirmeyi,
  • Ürünlerinin kalitesinden kendisini sorumlu hissetmeyi, çözüm üretmeyi, işini ilk defasında doğru yapmayı,
  • Çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen üretim tekniklerini kullanmayı,
  • Etkili iletişim, katılımcı davranış ve takım çalışması anlayışlarına önem vermeyi,
  • Sürekli öğrenen bir organizasyona sahip olmayı amaç edinmiştir.

Zipsan Fermuar ürünlerindeki çeşit zenginliğini ve piyasa tutarlılığını, kullandığı kaliteli hammadde ve gerekli üretim aşamalarını bünyesinde oluşturarak kurmuş olduğu entegre tesisiyle yakalamaktadır. Yıllık 45.000.000 metre fermuar şeridi dokuma kapasitesine sahip olan tesisimizde, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, özel desenli fermuar şeritleri imal edilebilmektedir.

% 100 polyester olarak ürettiğimiz fermuar şeritleri, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, laboratuar  renk çalışmaları yapılıp, bilgisayar sistemi ile renk bankamızda bulunan 24.000 renk ile karşılaştırılmakta ve oluşturulan reçeteler, numuneleri ile birlikte, renk onayına sunulmaktadır. Her bir müşterimiz için ayrı ayrı oluşturulan renk bankamızda, müşterilerimizin renkleri ayrı ayrı kodlanmakta bu sayede, renklerin tekrarlanabilirlik, tonlarda maksimum tutarlılık ve çalışmalarda hızlılık yakalanmaktadır.

            Hazırlanan renk çalışmaları, TSE, OKO-Tex 100 standartları ve çevre, insan sağlığı yönetmelikleri göz önüne alınarak testlerden geçirilmekte, uluslar arası standartlara göre, ışık kabinlerinde kontrolleri yapılmaktadır. Yıllık 1.077 TON şerit boyama kapasiteli tesisimizde, HT yüksek basınçlı kazanlarımızla, doğa ve insana saygı ön planda tutularak, yüksek sıcaklıklarda boyama yapılmakta, boyama sonrası atıklar gerekli arıtma ve kimyasal işlemlerden geçirilmektedir.

Firma Tarihçesi

Boyama işleminden sonra fermuar şeritleri, renk onayı alındıktan sonra, yaklaşık 150° sıcaklıkta apre ve fikseden geçirilerek, üretim departmanlarına aktarılmaktadır.

 Zipsan Fermuar müşterilerine sunduğu elcik seçeneklerinde sınır tanımamakta, daha önce çalışılmış elcikler tercih edilebileceği gibi, tesisimizde müşterilerin özel olarak talep ettiği metal, plastik, şerit ve deri aksamlardan oluşan elcikler kısa sürede üretilip fermuarlar üzerinde kullanılmaktadır.

Ürünlerimizde kalite sürekliliğinin sağlanması için, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte, personel eğitimine önem verilmekte ve branşlarında uzman personellerle çalışılmaktadır. Üretimde bilgisayarlı MRP ve üretim takibinde BARKOD sistemi uygulanmaktadır.

Zipsan Fermuar, kaliteye giden yolda insan kaynağının en önemli unsur olduğuna ve müşteri memnuniyetine ancak çalışan memnuniyetiyle ulaşılabileceğine inanır.

Ürünlerimiz, Kalite Kontrol departmanımızda, tek tek kontrol edildikten sonra, TSE, Uluslararası ve Müşteri özel standartlarına göre, Diş, Stop, Bant, Pim-Kutu, Elcik-Kursör ve Şerit testlerine tabii tutulup, çalışma mukavemetleri tespit edilir ve test sonuçları arşivlenir. Üretimi tamamlanmış ve kalitesi test edilmiş ürünlerimiz, gerekli ambalajlama yapıldıktan sonra müşterilerimizin tesislerine sevk edilmektedir. Müşterilerimizin üretimini aksatmayacak esneklikte sevkıyat yapısına sahip olan Zipsan Fermuar, ürünlerini müşterilerinin istediği yere ve istediği zamanda ulaştırır.